Garniturki dla dzieci

Już w wieku niemowlęcym chłopcy noszą inne ubranka niż ich rówieśnice. Odzież niemowlęca dla chłopców i dziewczynek różni się przede wszystkim kolorystyką i wzornictwem. Oczywiście jedno i dwuroczniaki zaczynają nosić spodnie. To jeszcze nic, na pierwsze urodziny kupuje się chłopcom maleńkie garniturki, które wyglądają dokładnie tak samo, jak modne w danym czasie, garnitury dla dużych mężczyzn.

Mali mężczyźni mogą się więc pochwalić pierwszym w życiu eleganckim ubraniem. Powoli idą w zapomnienie kolory, w jakie ubierano małych chłopców, by odróżniali się od dziewczynek. Czasami ubierało się ich na niebiesko, a czasami na różowo, wszystko zależało od regionalnych tradycji. Chłopcy w wieku przedszkolnym noszą już t-shirty, spodnie sztruksowe i dżinsowe.

Kilkulatki świetnie wyglądają odziane w bluzy i sweterki, na których widnieją rysunki i aplikacje postaci znanych bajek. Równie atrakcyjnie prezentują się podkoszulki dla chłopców przedstawiające samochody, zwierzęta i wizerunki znanych artystów.