Garnitury damskie

Czasy, w których garnitury kojarzyły się tylko i wyłącznie z ubraniami dla mężczyzn, mamy już za sobą. Okazało się bowiem, że kobieca sylwetka równie dobrze prezentuje się w spodniach i marynarce, jak sylwetka męska. Garnitury kobiece różnią się od tych męskich krojem i dobranymi ozdobami. Panie noszą głównie garnitury wcięte w talii choć wcale nie musi tak być. Do kobiecych ubrań składających się z trzech części dokłada się często nieco bardziej ozdobne guziki.

Garnitur dla eleganckiej pani nosi często nazwę spodnium. Do damskiego garnituru pasują koszule z kołnierzykami i topy. Równie popularne jak garnitury są garsonki. Od tych pierwszych różni je przede wszystkim to, że zamiast spodni mają spódnice. Garsonki mogą mieć spódnice do pół uda, do kolan, do połowy łydki lub dłuższe.

Garsonka to strój zakładany do pracy, na uroczystości rodzinne czy spotkania z przyjaciółmi. Ubrania tego typu mogą być gładkie, posiadać jakiś deseń lub wzór. Bardzo popularne są garsonki w pepitkę, kratkę i prążki. Do pracy wskazane są garsonki w stonowanych i spokojnych kolorach.