Koszule męskie

Z jaką częścią garderoby najbardziej kojarzy nam się mężczyzna? Oczywiście z garniturem, krawatem i koszulą. Tym razem będzie o tym ostatnim. Koszula to jedna z najbardziej tradycyjnych części męskiego ubrania. Coś na kształt koszul, ale bardzo długich i rozszerzanych ku dołowi noszono już wieki temu. Ubrania te nie miały rękawów, ani guzików. Nosiło się je przepasane w talii.

Koszula męska, taka jaką znamy dziś, narodziła się stosunkowo niedawno. Jakieś trzysta lat temu dodano jej rękawy, a o wiele później zaczęto zszywać ją z kilku różnych kawałków materiału, które dopasowują się do ciała. Koszula to ubiór uniwersalny i na każdą okazję. Istnieją przecież koszule robocze, koszule sportowe, koszule ślubne itp. Mężczyźni mogą w nich wyglądać elegancko, stylowo lub luźno i swobodnie. Wszystko zależy od tego z jakich materiałów są one uszyte, jaki mają krój, jaki kolor i jak się je nosi. Bardzo popularne są koszule gładkie.Zakłada się je na ważne okazje, wtedy, gdy chce się wyglądać poważnie i dostojnie. Najbardziej odświętne są koszule białe. Mężczyźni bardzo chętnie korzystają z bogatego wzornictwa współczesnej mody męskiej.

Klasyczne koszule w prążki i kratę, chętnie zastępują tymi, na których widoczne są motywy roślinne, zwierzęce i etniczne. Koszule mogą być szerokie, wąskie, z krótkimi lub długimi rękawami, z kieszonką lub bez.